باز هم سلام

این دفعه اومدم تا براتون در مورد کارهایی که روز ازمون باید انجام بدید صحبت کنم

اول از همه باید در مورد خواب شب قبل از ازمون بگم.توصیه میکنم تا 24 ساعت قبل از ازمون از نگاه کردن به هرگونه تست جزوه کتاب و غیره خودداری کنید چون ذهن شما رو درگیر میکنن و باعث میشن موقع خواب دائما توی ذهنتون تکرار بشن ومانع از خواب راحت شما بشن.خودمن اشتباهی که شب قبل از ازمون انجام دادم این بود که دفترچه رشته ریاضی رو نگاه کردم وذهنم رو درگیر سوالاتش کردم و همین اتفاق باعث شد خوابیدن رو توی ذهنم به شکل یه تست تجسم کنم که اگر اشتباه بزنم خوابم نبره

(البته میدونم تصورش چقدر سخته اما بچه هایی که کنکور دادن میفهمن چی میگم).

شب قبل از ازمون جتما 7 یا 8 ساعت خواب رو داشته باشید.مشکل توی سخت بیدار شدنتون نیست چون استرس نمیزاره اصلا بخوابید مشکل اصلی خسته شدن ذهن سر جلسه ست که بازدهی اون رو پایین میاره.

شام سبک بخورید و از خوردن هر نوشیدنی کافئین دار مثل چای قهوه نوشابه وغیره اکیدا پرهیز کنید

.واسه رسیدن به سر جلسه اصلا عجله نداشته باشید .من صبح ازمون با وجود خواب اشفته ای که شب قبلش داشتم به اجبار خانواده م ساعت 5 ونیم بیدار شدم که یه موقع دیر به جلسه ازمون که ساعت 8 شروع میشد نرسم.مطمئن باشید تا وقتی که 90 درصد حوزه امتحانی پر نشه ازمون شروع نمیشه پس اصلا استرس نرسیدن به ازمون رو نداشته باشید .

وسایلی زیادی همراه خودتون به سر جلسه نبرید.

من به شخصه کسی رو دیدم که یه کیسه نایلونی پر از خرت وپرت با خودش سرجلسه اورده بود از انواع واقسام خوراکی ها  6 تا مداد و3 تا پاک کن و بطری اب و دستمال کاغذی و هزار تا چیز دیگه که اصلا وقت نکرد ازشون استفاده کنه.

پس بار خودتون رو سنگین نکنید.وسایلی که سر جلسه لازمتون میشه کارت ورود به جلسه به همراه کارت ملی یا شناسنامه، دو تا مداد مشکی سالم یه پاک کن  اگه لازم شد مداد تراش ،یه خوراکی کوچک مثل ابنبات یا شکلات که اگر قند خون تون پایین افتاد استفاده کنید،یه تیکه کوچیک نون پنیر که قبل از شروع امتحان بخورید تا قند موجود در نون اروم اروم توی بدنتون تجزیه بشه وزیاد احساس گرسنگی نکنید ،بطری اب هم لازم نیست چون خودشون بهتون میدن و اما.مهم ترین چیزی که من به خاطر بی خیالی و بی فکری سر جلسه نداشتم ساعت مچی که بتونید با اون روی وقتتون برنامه ریزی کنید و اون رو از دست ندید تاکید میکنم حتما ساعت مچی داشته باشید به اینکه حوزه امتحانی خودش ساعت داره اعتماد نکنید چون یا ساعت نداره یا اگر هم داشته باشه خوابیده.

لباس مناسب بپوشید.

به دلیل اینکه ازمون در وسط تیرماه و اوج گرما تابستون برگزار میشه توصیه من اینه که نازک ترین وخنک ترین و روشن ترین لباستون رو بپوشید.کفش مناسب تابستون بپوشید (از پوشیدن هر گونه کفش کتونی و ورزشی سر جلسه خودداری کنید)چرا که باعث میشن پاها عرق کنن و بعد از یه مدتی احساس کلافگی بهتون دست بده پس کفشی رو انتخاب کنید که هوا خور داشته باشه و پاهاتون نفس بکشن.

دائم به یک شکل روی صندلی تون نشینید.

هر یه ربع یکبار یا بعد از زدن تست های یه درس به بدنتون استراحت بدید گردن تون روبه طرفین ت بدید دست  هاتون رو به جلو بکشید انگشت هاتون رو ماساژ بدید پاهاتون رو به جلو بکشید تا خواب نرن و در کل بدن تون رو مدام در یک حالت قرار ندید تا احساس خستگی نکنید.

خوب امیدوارم که هر چیزی رو که ممکنه سر جلسه به کارتون بیاد رو گفته باشم .دفعه بعد برمیگردم تا نکات مهم دوران پسا کنکور رو بهتون بگم .اینکه درمورد ازمون به دیگران چی بگیم یا بعد از رسیدن نتیجه ها چیکار کنیم .تا پست بعد 

ازمون ,جلسه ,ساعت ,خواب ,نکنید ,اصلا ,حوزه امتحانی ,داشته باشه ,جلسه ازمون ,نداشته باشید ,باعث میشن منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ایران نایلون خبرگزاری والیبال ، خبرها روز والیبال ایران و جهان ♥دل نوشته های من♥ فلیم کاری|مضرس کاری|09123467897 تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی بیستمین پرسش مهر آشپزی